Gabinet Prywatny

wtorek: 14 - 16
czwartek: 10 - 16
ul. Izerska 35
59 - 220 Legnica

Rejestracja

tel. 605 246 251
email: ortopedalegnica@wp.pl

USG

Ultrasonografia jest nieinwazyjną metodą diagnostyczną  opartą na analizie odbicia fali ultradźwiękowej na granicy ośrodków o różnej gęstości. Pierwsze urządzenia powstały już pod koniec lat 60-tych naszego wieku. Dziedzina ta stale się rozwija i dzięki wielkiemu postępowi techniki w ostatnich latach daje coraz pass4sure 1Z0-517 większe możliwości diagnostyczne. W przypadku ortopedii to właśnie ten postęp techniki pozwala na coraz dokładniejsze zobrazowanie drobnych struktur budowy układu ruchu.

W innych dziedzinach medycyny często wystarczy badanie przeprowadzone przy użyciu aparatu sprzed kilku lub nawet kilkunastu lat a i tak możemy w wystarczający sposób zobrazować badany narząd.  Jeśli jednak chcemy w dostrzec uszkodzenie łąkotki , zmiany w jej strukturze, ubytki chrząstki czy pass4sure 1Z1-868 niewielkie uszkodzenia więzadeł to bez odpowiedniego sprzętu nie postawimy właściwego rozpoznania.

Nie mniej istotne od sprzętu jest doświadczenie osoby, która takie badanie przeprowadza oraz interpretuje uzyskany obraz. W istoty sposób wartość badania podnosi doświadczenie zawodowe osoby badającej (w tym przypadku specjalizacja z ortopedii) , które umożliwia połączenie badania fizykalnego pacjenta z badaniem usg i wyciągnięcie kompleksowych wniosków z obu sposobów badania.

Pamiętajmy więc , że przy badaniach ultrasonograficznych narządu ruchu ważne jest to, byśmy byli przebadani przy użyciu wysokiej klasy sprzętu i przez osobę specjalizującą się w dziedzinie dotyczącej naszego schorzenia.

zdj4